Av. Bedir Yeniay Hakkında

Avukat Bedir Yeniay 1989 yılında Kocaeli’de doğmuştur. Kocaeli 24 Kasım Anadolu Lisesi’nden 2007 yılında mezun olmuş ve aynı yıl Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitim almaya başlamıştır. Hukuk fakültesinden 2012 yılında mezun olmuş ve devamında aynı yıl avukatlık stajına başlamıştır. 2012-2013 yılları arasında stajını tamamlayan Bedir Yeniay avukat olmaya hak kazanmıştır.

Avukat Bedir Yeniay, avukatlık stajının hemen ardından dil eğitimi için Avusturya’ya gitmiştir. 2013-2014 yılları arasında, Viyana Üniversitesi tarafından akredite edilen WİHOK dil kursunda Almanca ve İngilizce dil eğitimi almıştır. Avukat Bedir Yeniay, bir yıllık dil eğitiminin ardından 2014 yılında Türkiye’ye dönmüş ve Kocaeli’de kendi avukatlık bürosunu kurup, serbest avukatlık yapmaya başlamıştır. O tarihten günümüze kendi hukuk bürosunda faaliyetlerine devam etmektedir.

Avukat Bedir Yeniay, mesleki gelişimi ve hukuk dünyasındaki değişimlere ayak uydurabilmek adına yoğun bir mesai harcamakta ve güncel yargı kararları ile mevzuat değişikliklerini takip etmekte, bunun yanında mesleki eğitim seminerlerine ve sertifika programlarına katılmaktadır.

Bunlar:

  • Türkiye Barolar Birliği CMK Eğitim Semineri katılım belgesine
  • Türkiye Barolar Birliği CMK-Olağan ve Olağanüstü Kanun Yolları Semineri katılım belgesine
  • Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi Anlattırıcı Soru-Çapraz Sorgu Semineri katılım belgesine
  • Kocaeli Barosu Bilişim Suçları Sertifika Programı katılım belgesine
  • TÜRAVAK Yargıtay Kararları Işığında Ekonomik Suçlar Sertifikası’na sahiptir. 

Avukat Bedir Yeniay sahibi olduğu hukuk bürosunda sadece ceza ve infaz Hukuku alanlarında hizmet vermektedir. Avukatlığa başladığı günden bugüne ceza ve infaz hukuku alanında uzmanlaşmayı tercih eden Avukat Bedir Yeniay, bu nedenle başka hiçbir hukuk dalında dava kabul etmemektedir. Bu kapsamda, soruşturma aşamasında şüpheli müdafiliği/müşteki vekilliği, kovuşturma aşamasında sanık müdafiliği/katılan vekilliği ile hükümlülerin İnfaz Hukuku’na ilişkin sorunlarında hükümlü müdafiliği yapmaktadır.      

Avukat Bedir Yeniay, müvekkilleriyle girmiş olduğu ilişkileri öncelikle güven ilkesine dayandırır. Özgürlüğün öneminin bilincinde olan ve kendisinin veya bir yakının başına, ceza veya infaz hukuku kapsamında herhangi bir sorun çıksa nasıl avukatlık hizmeti almak isterse, bu empati duygusu ile hareket ederek müvekkillerine en kaliteli şekilde ceza avukatlığı hizmeti vermektedir. Avukatlık Kanunu ve Avukatlık Meslek  Kuralları kapsamında, sır saklama yükümlülüğüne sadık, davaların her aşaması hakkında bilgi vermek suretiyle şeffaf ve bağımsız olarak ceza avukatlığı hizmeti vermektedir.

Ceza Avukatı Bedir Yeniay kocaeli

Av. Bedir Yeniay

Uzman Ceza Avukatı

Müvekkil ya da müvekkil yakınları için iş birliği yapılan avukattan dava hakkında detaylı bilgi alabilmenin ve avukat ile kesintisiz iletişim kurabilmenin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Hayatın her kesiminden, hemen her türlü suçla itham edilen müvekkillerimizi temsil ediyoruz. Tutuklamadan, duruşmaya ve gerektiğinde ötesinde haklarınızı savunmaya, itibarınızı korumaya ve cezai suçlamalarınızı mümkün olan en uygun şekilde çözmeye hazırız.